İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. 2019 İlkbahar Yaz Çarpıcı Midi Etek Modası
Trendlerdeki Yazı

2019 İlkbahar Yaz Çarpıcı Midi Etek Modası

2019 İlkbahar Yaz Çarpıcı Midi Etek Modası

2019 İlkbahar Yaz Çarpıcı Midi Etek Modası

1960’ların, 1970’lerin Hippi modasından esinlenilen midi etekler, 2019 ilkbahar yaz sezonun en gözde seçeneklerinden biri haline geldi. Midi etekler günün her saatinde, özel gün ve gecelerde rahatlıkla kombinlenecek mükemmel bir tercih olacaktır.

Midi Boy Etek Nedir?

Mini boy etek ile uzun eteğin ortasında kalan yani orta boy etek türüdür. Aslında hayat kurtaran etek de diyebiliriz. Çünkü gerek t-shirtlerle gerekse kazaklarla rahatlıkla kombin sağlanmaktadır.

Peki Nasıl Giyilmeli?

En önemli noktalardan biri de nasıl giyileceğidir.

  • Orta boylu kadınlar midi boy eteklerde kombin sorunu yaşamaz. Üzerine ne giyerse giysin her zaman mükemmel kombini yakalayabilirler. Tercihleri dar midi etekler olmalıdır.
  • Kısa boylu kadınlar kesinlikle yüksek bel tercih etmeliler. Üste ne giyilirse giyilsin muhakkak eteğin içine bir kısmı sokularak kullanılmalıdır. Ayakkabı seçeneği ise kesinlikle stiletto olmalıdır. Bileği kapalı bot tarzı ayakkabılar boyu olduğundan daha kısa gösterecektir.
  • Uzun boylu kadınlar ise kombinlerini rahatlıkla yapabilirler. İster country tarzı botlar isterse spor ayakkabılar bu kombinde şık duracaktır. Üste ne giyilirse giyilsin göze batan bir nokta olmayacaktır.

Kombin Nasıl Olmalı?

  1. Dar kesin midi etek giyecekseniz üzerine gömlek, salaş bir kazak ya da büstiyer tercih edebilirsiniz. Clutch bir çanta ve stilettolarla inanılmaz bir kombin elde edilir. Özellikle deri midi etekler bu sene de moda. Dar bir beyaz bluz ya da salaş eteğin içine sokulmuş t-shirtlerle kombin kusursuz olacaktır.
  2. Çan şeklinde bir midi etek tercih edilirse üste daha dar seçilmeli. Kilo sorunu olanların özellikle dikkat etmesi gereken önemli bir noktadır. Bu eteğin altına dilerseniz spor ayakkabı, dilerseniz stiletto giyebilirsiniz. Bol kazaklarla kombin yapanlar da oldukça çoktur. Üst kısmı muhakkak eteğin içine sokulup giyilmelidir.
  3. Eteğin modeline, kumaşına göre her türlü ayakkabı ve çata kombinini yapabilirsiniz. Bu sene yine moda olan midi etek sizi özel gecelerde, yemekler de bile rahat ettirecektir. Özel gecelerde özellikle, topuklu ayakkabı, gömlek veya bluzle kombin yapabilirsiniz.
  4. Gündelik hayatta ise spor ayakkabı ve sırt çantalarıyla da harika uyumu yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etekler ile Hazırlanan Şık Kombinler başlıklı makalemizde Etek kombinleri, Etekler ve Etekler ile yapılabilir kombinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap