İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Akmayan Havuz Makyajı Nasıl Yapılır? Neler Dikkat Edilir?
Trendlerdeki Yazı

Akmayan Havuz Makyajı Nasıl Yapılır? Neler Dikkat Edilir?

Akmayan Havuz Makyajı Nasıl Yapılır? Neler Dikkat Edilir?

Yaz geldiğinde kadınlar için en kilit sorulardan biriside şüphesiz ki budur. Makyaj yapmamıza ve süslenmemize hiç bir güç engel olamaz. 🙂 Ne fırtınalar, ne kavurucu sıcaklar, ne de  havuza girmek.. Yıl olmuş 2019… Eğer siz hala havuza girince makyajım akar endişesiyle makyaj yapmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz.

Çünkü  bu zaman’da denize ya da havuza giderken bile uygulayabileceğiniz harika makyaj teknikleri mevcut. Ayrıca yüksek nemlendirici özelliği bulunan water proof makyaj ürünleri havuzda ya da denizde makyajı mümkün kılmakta.

Burada önemli olan nokta işi abartmamak ve doğal makyaj teknikleri uygularken suya dayanıklı ürünlerden kullanmak olmalı.

Havuza ya da denize girerken elbetteki güneşin kavurucu UV ışınları da tepenizde ve ensenizde hissedeceksiniz. Ama neyse ki bu iş için muhteşem BB kremleri var. BB kremler bir taraftan cildinizde renk dengeleyiciliği yaparken diğer tarafan’da sizi zararlı UV ışınlarından koruyacak.

Belki sizde fondötensiz yapamayanlardansınız o halde siz de havuza giderken ince ve  su bazlı ıslak fondötenlerden kullanabilirsiniz.

Akmayan Havuz Makyajı İçin Su Geçirmez Göz Makyajı Yapın

Su geçirmez makyaj ürünlerinin havuz ve deniz için mükemmel ürünler olduğunu belirtmeliyiz. Şunun şurasında bu suya dayanıklı ürünler çıkmadan önce başımızı suya sokmadan çabalayarak yüzdüğümüz günlerin üzerinden fazla zaman geçmemiş olmalı. Oysa şimdi böyle bir sorunumuz yok. Suya dalabiliyor ve yüzümüzde makyaj varken bile suya balıklama atlayabiliyoruz.

Siz de havuz makyajı yaparken kremve  göz farı sürerek water proof eyeliner ürünleriyle gözlerinize muhteşem çizgiler yaratabilirsiniz. Bu konuda  7/24 etkin olan ışıl ışıl göz kalemleri bile var, üstelik de her rengi bulunuyor. Öte yandan dudaklarınıza mutlaka nemlendiricili rujlardan ya da parlatıcılardan sürün ki hem havuzda veya denizde güzel görünün, hem de dudaklarınız kavurucu sıcaklarda çatlamaktan korunsun.

Akmayan Havuz Makyajı Konusunda Bunlara Dikkat Edin!

Bu arada havuzdan çıkınca sakın unutup da kurulanmak için yüzünüzü havlunuza sürmeyin, çünkü yüzünüzdeki makyaj sadece dayanıklı yani ebedi değil.. 🙂 Son bir öneri daha verelim. Suya gireceğiniz için havuz makyajınızın sonunda yüzünüze mutlaka ama mutlaka makyaj sabitleyicisi sıkmayı da unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde Kalıcı kaş Kontürü, Kaş Kontürü ve Kaş Kontürü kontrolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap