1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Bahar Alerjisi Nasıl Geçer?
Trendlerdeki Yazı

Bahar Alerjisi Nasıl Geçer?

Bahar Alerjisi Nasıl Geçer?

İlkbahar alerjisi olan milyonlarca insandan biriyseniz (bazen saman nezlesi olarak adlandırılır), o zaman mükemmel çözümü bulmanın sorunu, gerçekten “iyileştirmek” yerine rahatsız edici semptomları tedavi etmenin yollarını bulmak anlamına geldiğini zaten biliyorsunuzdur.

 

Bahar alerjilerinin yaşamınızı, huzurunuzu ele geçirmesini önlemeye yardımcı olmak için kullanabileceğiniz çeşitli doğal ilaçlar vardır.

Bahar Alerjilerini En Aza İndiren Doğal Alerji Çözümleri

C Vitamini

C Vitamini, alerjik reaksiyonlara bağlı iltihabı azaltarak, birçok bahar alerjisi semptomunu en aza indirmeye yardımcı olabilir. C vitamini yönünden zengin yiyecekleri yiyebilir ya da C vitamini takviyesinin tamamını kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Kemik Suyu

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kış aylarında ev yapımı kemik suyu tüketmek gerekmektedir. Alerji belirtilerini de en aza indirmeye yardımcı olmaktadır.

Papatya Çayı

Papatya çayının gerçekten rahatlatıcı bir özelliği vardır. Bahar alerjilerini de azaltmak istiyorsanız papatya çayını denemeniz gerekir. Alerjiyi minimum seviyeye indirmeye yardımcı olacaktır. Sadece kuru, kaşıntılı gözlerin üzerine soğuk bir çay poşeti koyun ve rahatlayın.

Isırgan

Isırganı kapsül formunda satın alabilir veya çay yapabilirsiniz. Alerjik reaksiyonunuz olduğunda vücutta histamin salgılar. Aynı zamanda iltihabı azaltmak için de harikadır. Ancak, ısırgan otu potasyum seviyenizi tüketebileceğinden aşırı kullanıma dikkat edin.

Mürver Ağacı Meyvesi

Mürver grip ve soğuk algınlığı için mükemmeldir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Ancak iltihaplanmayı azaltabilecek faydalı flavonoidler içerdiklerinden alerjilere de yardımcı olur. Mürver şurubu kullanımınızı ilkbahar boyunca sürdürmeniz gerekmektedir.

Organik Ham Elma Sirkesi

Organik ham elma sirkesi vücudunuzun histamin reaksiyonunu engelleyerek, iltihabı en aza indirir. Evden çıkmadan önce her sabah bir çorba kaşığı almalısın. Su ve balla karıştırmayı unutmayın.

Akupunktur

Akupunktur bağışıklık sistemini güçlendirebilir, böylece vücudunuz bahar alerjileriyle daha iyi savaşabilir.

Doğal Probiyotikler

Bağışıklık sisteminin çoğu bağırsak sağlığımızdan kaynaklandığı için, doğal bir probiyotik takviyesi alındığında bahar alerjilerinin de tedavisinde yardımcı olmaktadır.

Ballı Zencefil Çayı

Ilık ballı zencefil çayı burun yolunu açacaktır. Zencefil vücuttaki toksinleri ve enfeksiyonları yok etmek için mükemmeldir ve sinüs boşluğundaki tıkanıklıkla savaşabilir. Limon, bal ve elma sirkesi ile birlikte karıştırın.

Bir önceki yazımız olan Göğüste Çatlak ve Yara Oluşumunu Önleme ve Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde Göğüste çatlak, Göğüste çatlak ve yara ve Göğüste yara oluşumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap