İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bebek
  3. Bebek Nasıl Eğlendirilir?
Trendlerdeki Yazı

Bebek Nasıl Eğlendirilir?

Bebek Nasıl Eğlendirilir?

Bebeği eğlendirmek oldukça kolaydır.Neredeyse her şeyi keşfetmeye çalışmaktan ve çekmeceleri karıştırmaktan büyük keyif duyarlar.

1.Bebeği karnının veya sırtının üstünde yere yatırın ya da yaylanan bebek koltuğuna oturtun.Önüne odaklanması ve oynaması için bir oyuncak koyun.

2.Plastik anahtarlar alın ve bebeğe göstererek bu oyuncağı çınlatın.Bebekler böyle objelere kolaylıkla dalıp giderler.Bununla birlikte plastik anahtar yerine çıngırak ve oyuncaklar da kullanabilirsiniz.

3.Eğlenceli sesler çıkarın, onunla konuşun, hatta mimik ve komik yüz ifadeleri yapın.Bebekler kendileriyle konuşulmasını ve kendine odaklanılmasını çok severler.Onu kucağınıza alarak odada yürüyün böylece neler olup bittiğini öğrenebilsin.

4.Şarkı söyleyin, Çeşitli bebek şarkıları söyleyebilir ve onunla el oyunları oynayabilirsiniz.Ayrıca ona “cee” oyunu yapmanız,onun kendi başına örtü ya da battaniyeyi yüzüne tutup çekmesini öğretecektir.

5.Normalde oynamasına izin vermediğiniz plastik eşya, tencere hatta cüzdan gibi eşyaları verin.

6.Minik bebeğinizle gezmeye çıkın.Parka gidin.Bebekler kendinden büyük çocukları izlemeye bayılırlar.Bununla birlikte ona sokağın köşesini, bahçeyi ve posta kutusunu göstererek eğlendirebilirsiniz.

7.Bebeğinize ya da küçük çocuğunuza kitap okuyun.Değişik aksanlar, ses tonları kullanarak onları daha çok eğlendirebilirsiniz.Sayfalardaki isimlere ve objelere dikkat çekin.

8.Bloklarla kule yapın ve daha sonra bebeğin bunu yıkmasına izin verin.

9.Her yarım saatte bir, bebeğinizi evin içinde dolaştırın.Böylece minik bebek,etrafı keşfedip yeni oyun alanları belirleyecektir.

10.Bebeğinizin elbiselerini çıkartın ve onu boş bir küvete koyun.Çoğu bebek üzerinde elbise olmadığı anlardan keyif duyar.Ayrıca çıplak vakit geçirmesi, pişiklerin tedavisinde de etkilidir.

11.Bebeğinize banyo yaptırın. Ebeveynler, temiz ve mutlu bebekleri çok severler.

12.Müzik açın ve bebeğinizi kollarınıza alarak dans edin.(Bebeğinizi çok sarsmayın!)

13.Çoğu bebek gazete gibi kağıtları müthiş severler.Ancak ağızlarına sokmamalarına dikkat etmelisiniz.Bu tarz problemleri önlemek için emzik kullanabilirsiniz.Eğer mümkünse,soya bazlı mürekkepli kağıtları tercih edin.

14.Bebeğinizi oyuncak kutusuna koyun ve oyuncaklarla oynamasına izin verin.

15.Dolabın içinde ya da battaniyeden yaptığınız çadırın altında el feneri ya da ışıklı oyuncaklarla ile oynayın.

16.Onlarla daima eğlenceli şekilde konuşun ve komik sesler çıkartarak onları eğlendirin.

Bir önceki yazımız olan 1 Aylık Bebek Gelişimi Döneminde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde 1 Aylık bebek ve 1 Aylık bebek gelişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap