İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Diyet Yaparken Mutlaka Dikkat Edilmesi Kurallar
Trendlerdeki Yazı

Diyet Yaparken Mutlaka Dikkat Edilmesi Kurallar

Diyet Yaparken Mutlaka Dikkat Edilmesi Kurallar

DİYET UYGULARKEN DİKKATE ALINMASI GEREKEN UNSURLAR – KURALLAR – ÖNERİLER

Bir çoğumuz çok yemek yiyip kilo almaktan şikayetciyiz. Hızlı kilo vermek için en önemli şeylerden biri de tabi ki diyet yapmak ve sağlıklı besinler alıp kilo vermeye çalışmak. Peki diyet yaparken dikkate alınması gereken unsurları biliyor musunuz? Bir çoğumuz bilinçsiz diyet yaptığımız için değişik ve gereksiz hastalıklara kapılarak bütün bu verilen emeklerden elimiz boş kalabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için ne yapmalıyız, gelin hep birlikte bakalım.

İlk önce kendimizi çok iyi tanımalı ve bilmeliyiz. İnsan kendisinin doktorudur lafı boşuna söylenmemiş. Kendiniz doktora gitmeden önce ne yiyip ne yemeyeceğinizi kesinlikle bilmelisiniz. Her şey kendinizi bilmekten geçiyor. Sağlam ve düzgün ilgilenecek bir doktora gitmekte tabi ki işinize çok fazla yarayacaktır. Sıradan bir diyetisyenin size verdiği listede ki her şeye uymak, sizin alerjiniz ve ya midenizin almadığı yiyecekleri size sunması sizi hem bu işten geri çevirir hemde zora sokar. Bunun olmaması için öncelikle diyet listenize iyice bakıp incelemeniz gerekmektedir. Kolay zayıflamak herkesin istediği bir şey tabii ki ama yanlış. Hiç bir şey her zaman kolay gitmez. Zayıflamakta da öyle. Diyet yaparken yediğiniz her öğünün ne kadar kalori verdiğini ve yiyip yiyemeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Aksi halde bu şeyler sizde hastalık ve psikolojik olarak soğukluk uzaklaşma sağlayacaktır.

Diyetteyken Uygulanacaklar.

İkinci bir konu ise diyet hiç bir zaman bir şey yememek değildir. Çok yemek yiyip az yemek demektir. Yani sağlıklı şeyler yemektir. Hemen araştırıyoruz kolay zayıflama yolları nelerdir diye. Bir bakıyoruz ve hüsrana uğruyoruz. Psikolojik olarak kendimizi uzaklaştırma yoluna sokuyoruz ve kötü olan tarafa başvuruyoruz. Dengesiz ve düzensiz beslenme diyeti. Hiç bir şey yemeden spor yapmaya çalışmak. Tüm günü aç bitirmek. Sonra tartıya çıkıp 1 kilo verince bunu devam ettirmeye çalışıp sonunda hastanede serum yemek..

Evet bunların önüne geçilmesi için öncelikle sizinle doğru şekil de ilgilenecek doğru testler yapacak güzel bir doktora gözükmeniz gerekmektedir. Eğer size uygun olmayan besin türü varsa doktorunuza başvurup ona kendiniz besin sunabilirsiniz. Bir nevi yine kendi diyetinizi kendiniz oluşturmuş olacaksınız. Buda sizin çeşitli hastalıklardan psikolojilerden ve halsizlikten kurtararak güzel bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Şimdiden başarılar her şey gönlünüzce olsun.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri başlıklı makalemizde Hızlı kilo verme, Sağlıklı kilo verme ve Sağlıklı ve hızlı kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap