İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gelin/Gelinlik
  3. Düğün Günü Yaşanabilecek Sorunlarla Başa Çıkma Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

Düğün Günü Yaşanabilecek Sorunlarla Başa Çıkma Yöntemleri

Düğün Günü Yaşanabilecek Sorunlarla Başa Çıkma Yöntemleri

Düğün için hazırlıklara 1 yıl kadar önceden başlayan çiftler, tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşünmüş olabilirler. Elbette büyük bir telaş ile yapılan hazırlık ve organizasyonlar arasında beklenmedik sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde düğün günü yaşanabilecek sorunlarla başa çıkma yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gelinliğin Başına Bir Şey Gelirse?

Hemen hemen tüm gelin adayları aylar öncesinde özenle hazırlanarak sakladığı gelinliklerinin hazar ya da zarar görmesinden oldukça korkar. Gelinliğin tülü bir yere takılıp yırtılabilir, sabah kuaförde üzerine içecek dökülebilir. Bu gibi durumlarda her şeyden önce tedbirli olmak gerekiyor. Bu gibi durumlarla mücadele edebilmek amacı ile düğün süresince yanınızda kesinlikle leke çıkarıcı mendillerden bulundurmaya özen gösterin. Ayrıca yırtılma gibi durumlara karşın çantanız içerisinde beyaz iplik, iğne, yama için küçük beyaz kumaş parçası bulundurarak günü kurtarabilirsin.

Düğün Günü Yağan Aşırı Yağmur?

Düğün Günü Yağan Aşırı Yağmur?

Bahar ayında düğün yapanlardansanız yağmur ile karşılaşmama ihtimalinizin olmadığını belirtelim. Özellikle açık havada yapılan düğünlerde organizasyonun berbat olma ihtimali oldukça yüksektir. Bununla beraber saç, makyaj bozulması yaşayan gelinler için düğün tam bir fiyasko haline gelmektedir. Bu konuda yapılacaklar ise; öncelikle açık havada düğünlerinde mekan sahibi ile önceden iletişime geçerek yağmur yağması durumunda aldıkları herhangi bir önlem olup olmadığını sorunuz. Bazı mekanlar açılır kapanır tavan sistemleri kullanırken bazıları büyük şemsiyelerden kullanmaktadır. Bununla beraber düğün arabanız içerisinde daima 1 adet şemsiye bulunmalıdır.

Kendi Düğününüze Geç Kalmak İstemezsiniz?

Kendi Düğününüze Geç Kalmak İstemezsiniz?

Düğün günü özellikle kadınlar sabah erkenden saç, makyaj için kuaförde zaman geçirmek durumunda kalıyorlar. Bununla beraber diğer hazırlıklar ve fotoğraf çekimleri derken çok yoğun bir gün geçirilmekte. Bunun üzerine bir de trafik gibi istenmeyen durumlarla da karşılaşınca düğüne kaç kalma durumları meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda düğüne geç kalmak istemeyen çiftler davet 20:00’da ise kendilerini 19:00’a işlerini bitecek üzerine planlamalıdırlar. Salona ne kadar erken gelinirse o kadar iyi olacaktır.

Davetlilerin Alkol Dozunu Aşması

Davetlilerin Alkol Dozunu Aşması

Düğün mekanı eğer alkollü ise davetliler arasında alkolün dozunu kaçıranlar elbette olacaktır. Her şeyin güzel başladığı bir düğün gecesinde alkolün dozunu fazlası ile aşan davetliler gecenin tadını kaçırabilir. Bu gibi durumlarda yapılacak şey ise; Düğün gecesi her şey ile sen ilgilenemeyebilirsin. Bu gibi durumlarda akrabalardan, arkadaşlardan destek alarak ortamın havasını bozan kişileri tespit edip ilgilenmelerini rica edebilirsin.

Topuklu Ayakkabı Kabusunuz Olabilir

Topuklu Ayakkabı Kabusunuz Olabilir

Düğün günü kadınlar sabahtan akşama kadar topuklu ayakkabılar üzerinde zaman geçirmek zorunda kalıyor. Belki de iş hayatından dolayı topuklu ayakkabıya alışık olabilirsiniz. Düğün sürecinde yaşanılan maraton topuklu ayakkabıdan ciddi oranda rahatsız olmanıza neden olabilir. Bu süreçte yapmanız gereken şey ise; nerede olursanız olun yanınızda bir yedek ayakkabı bulundurun. Gün içerisinde gelin babeti alarak boş anlarınızda kesinlikle babet ayakkabı giyin. Bu süreçte babet ayakkabı sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Düğün Günü Hasta Olabilirsiniz.

Çiftler, düğün günü yaklaşmaya başladığında bir saldından ötürü grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı gibi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle stres dolu bu zaman içerisinde baş ağrısı en sık yaşanılan sorunlar arasında yer alıyor. Düğünden önceki süreçte kendinize çok dikkat ederek güne başlamalısınız. Başınızda her ne olursa olsun sağlıklı beslenmenin önüne kesinlikle geçmeyiniz. Eğer oldu da bir sağlık sorununa yakalandınız. Düğün günü en azından sabah erkenden doktora giderek iğne yaptırmalı, serum taktırmalısınız. Alacağınız en fak tedbirler sizi ayağa kaldırarak düğününüzün sağlıklı bir şekilde geçmesine katkı sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi başlıklı makalemizde düğün mekanına göre gelinlik seçimi, gelinlik seçimi ve mekana göre gelinlik seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 hafta önce

    Galiba en acısı açık havada yaptığın düğünde yağmurun yağması olacaktır. Tabi geç kalmamak içinde günler öncesinden çıkmakta fayda var 😀 işte böyle yorumlar ile daha uzun olursa on numara olur 🙂