1. Ana Sayfa
  2. Gelin/Gelinlik
  3. Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi
Trendlerdeki Yazı

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Düğün, bir insanın hayatındaki en önemli gecelerden birisidir. Düğün hazırlıklarına en az 6 ay öncesinden başlayan çiftler, ilk olarak düğünün yapılacağı mekana karar vermelidir. Düğün mekanının seçilmesi ile beraber aslında işlerinizin daha kolaylaştığını söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde Düğün mekanını seçmiş çiftler için gelinlik seçiminin nasıl olması gerektiğine değineceğiz.

Otel Düğünü

Otel Düğünü

Otellerde yapılan düğünler genel olarak ihtişamlı, abartılı, parıltılı organizasyonlardan oluşmaktadır. Genel olarak kusursuz bir gece yaşamak için tüm ayrıntıların en dip noktasına kadar düşünüldüğü otellerde gelin adaylarının gelinlikleri ile göze hitap etmesi gerekiyor. Otel düğünü yapacak kişiler için gelinlik seçimi  daha çok uzun kuyruklu prenses kesim genlik modelleri üzerinden yana olmalıdır. Abartı topuz, taç, bir prensese yakışır uzunlukta duvaklar bu mekan için en doğru gelinlik seçim olacaktır.

Tarihi Mekan Düğünü

Tarihi Mekan Düğünü

Tarihi mekanlar son zamanlarda en doğru düğün mekanlarından birisidir. Tarih kokan bu alanlarda düğün yapmak isteyen kişiler gelinlik seçimi konusunda biraz kararsız kalabilirler. Tarihi mekanlarda yapılan düğünlerde gelinlik seçimi daha çok modern görünümlü vintage modeller üzerine olmalıdır. Vintage model gelinlikler zarif ve asil bir gelin olabilme fırsatı yakalayabilirsiniz.  Bu tarz gelinlik modellerinin biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Kır Düğünü

Kır Düğünü

Kapalı alanlarda düğün yapmak istemeyen kişiler, ağırlıkla tercihlerini kır düğünlerinden yana kullanmaktadırlar. Daha çok A, Düz, Yarım ya da Tam kesimler yapılmış balık gelinlik modelleri bu mekan için en doğru tercih olacaktır. Kır düğünlerinde misafirlerin arasında rahat dolaşabilmek için bu model gelinliklerin en doğru tercih olduğunu görebilirsiniz. Balo gibi gelinlik modelleri kır düğünü için pişmanlık olabilecektir. Sırtı açık gelinlik modelleri de kır düğünlerinde tercih edilebilecek bir diğer modellerden oluşmaktadır.

Sosyal Tesis Düğün Mekanı

Sosyal Tesis Düğün Mekanı

Düğün mekanına göre gelinlik seçimi yapmak, işleyişlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Gözden uzak olmalarından dolayı birçok kişinin son zamanlarda sosyal tesis alanlarında düğün yaptıklarını görmekteyiz. Sade ve nezih bir ortama sahip olan sosyal tesis alanları içerisinde bol taşlı gelinlik modelleri kullanmanın doğru bir seçim olmadığını bilelisiniz. Genel olarak bu mekanlar içerisinde dantel kumaşlı modeller, truvakar ya da uzun kollu, V, İllüzyon yaka veya A kesim gelinlik modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Tekne Düğünü

Tekne Düğünü

Mekan, sabit bir konumda olmasından dolayı tekne içerisinde yer alan düğünlerde seçilecek gelinlik modelinde hareket kabiliyeti yüksek modeller üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Kumaş olarak bu tarz gelinliklerde tül, ipek şifon gibi hafif kumaşlar tercih edilmelidir. Kesim tarzı olarak ise düz ya da mini kesimlerin tercih edilmesi rahatlık ve kabiliyet açısından daha doğru olacaktır.

Restaurant Düğünü

Restaurant Düğünü

Restaurantlar da düğün için seçilecek en uygun mekanlar arasında yer alıyor. Bu tarz mekanlarda yapılacak düğünler için sade gelinlik modelleri seçilmesinin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz. Genelde küçük çapta, aile içerisinde yapılan bir düğün olmasından dolayı çiftlerin gösterişten uzak kalmaya çalıştıklarını söyleyebiliriz.

Günümüzde moda standartlarının iyice gelişip yaygınlaşmasından dolayı artık kadınların mekana göre tercihler yapmaya başladıkları görülüyor.  Bu nedenle gözünüze hoş gelen modellerden ziyade bulunan mekana göre tercih yapmak gerekiyor. Bazı mekanlarda rahat hareket edebileceğiniz modeller seçmeniz gerekirken bazı mekanlarda asil ve sade bir görünüm sergilemeniz gerekir. Bu konuda moda tasarımcılarından kesinlike öneri almanız da gerekecektir. Aile arasında yer alan düğünlerde dahi gelinlik seçimlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Düğün mekanlarına göre gelinlik seçimi için yazımız içerisinde bazı model öneri tavsiyelerinde de bulunmaya çalıştık.

Yorum Yap

Yorum Yap