1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon
  3. Farklı Salon Dekorasyonu Önerileri
Trendlerdeki Yazı

Farklı Salon Dekorasyonu Önerileri

Farklı Salon Dekorasyonu Önerileri

Evin merkezi olan salonlar, ev sahibinin zevkinin aynasıdır. Salon dekorasyonu evin diğer bölmelerine de yön verir. Yatak odası, oturma odası ve mutfak gibi diğer bölümler de salon ile aynı tarzda döşenir. Bu sebep ile bir ev döşenmeye başlanırken ilk adım salon için atılır. Bu yazımızda sizlere farklı salon dekorasyonu önerileri sunacağız.

Salon Dekorasyonu için Birbirinden Farklı Öneriler

Ağaç ve odun parçaları ev dekorasyonunda vücut buluyor. Son yıllarda popüleritesi git gide artan ağaçlar her tarz salonda kendine yer edinmeyi başarıyor. İnce ve kısa bir ağacı mat dekorasyon boyası ile beyaz boyayıp vernikleyin. Tutkal yardımı ile boş bir duvara yapıştıracağınız bu ağaç evinizde fark yaratacak.

Kütükler ile orta sehpa yapabilirsiniz. Üstüne kalın cam koyabileceğiniz bu sehpa salonunuza şıklık katacak.

Büyük bir salona sahip iseniz çok farklı bir önerimiz var. Sehpa yerine koltuklarınızın orta kısmına şadırvan tarzı bir su dekorasyonu yaptırabilirsiniz. Suyun enerjisi ve huzur veren sesi ile yapılan dost sohbetleri paha biçilemez nitelikte olacak.

Yüksek topuklu bir çift ayakkabının üstüne yuvarlak, ince bir kütük parçası yapıştırın. Kenarlarından altı tane girinti oyun. Ortaya çıkan bu objeyi sofralarınızda kadehlik olarak kullanabilirsiniz. Üst kısmına içecek şişesini koyun ve oyduğunuz girintilere de ters bir şekilde kadehlerinizi asın. Bu farklı tasarım misafirlerinizin ilgisini üstünüze toplayacak.

Dondurma çubuklarının bu kadar şık bir ayna çerçevesine dönüşebileceğini tahmin edemezdiniz. Kullanacağınız aynanın çapına göre kaç adet olacağınız siz belirleyin. Dondurma çubuklarını yaldızlı sarı ya da gümüş bir boya ile boyayın. Boyama işleminin ardından aynanın arkasına, uzunlu kısalı olacak bir şekilde yapıştırın. Aynanın etrafına da yaldızlı kalın bir ip dolayın ya da kalın jüt ipi boyayıp aynanın etrafını çevreleyin. Tüm bu işlemlerin ardından ortaya çıkacak görüntü sizi şaşkına çevirecek.

Eski bir bavulu, eski bir sehpanın üstüne yapıştırın. Sap kısmından keseceğiniz bavula sapı kulp olacak şekilde bir çekmece yapın. Bavulu ve sehpayı salon dekorasyonunuza uygun bir renge boyayabilirsiniz. Elde ettiğiniz çekmeceli sehpayı berjer yanında kullanmanız uygun olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap