İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gelin/Gelinlik
  3. Gelinliği Tamamlayan Aksesuarlar
Trendlerdeki Yazı

Gelinliği Tamamlayan Aksesuarlar

Gelinliği Tamamlayan Aksesuarlar

Düğün gününü heyecanla bekleyen çiftler, hazırlıklarla uğraşırken bazı detayları gözden kaçırabilirler. Gelinlik seçimini yapan kadınlar, düğün gecesi iyi bir görünüm sergilemek adına bazı aksesuarlara gereksinim duyarlar. Gelinliğin sade olması elbette iyidir. Fakat; ilave olarak tamamlayıcı aksesuar kullanmak gelinliğin daha ihtişamlı görünmesine katkı sağlar. Bu yazımız içerisinde düğün planlaması yapan çiftler için gelinliği tamamlayan aksesuarlar önerisinde bulunmaya çalışacağız.

Duvak

Gelinliği tamamlayan aksesuarlar arasında tabii ki de ilk sırada duvak yer almaktadır. Genelde gelinler için seçimi yapılması en zor aksesuarlar arasında yer almaktadır. Duvak seçimi sırasında gelinlik modeli, saç modeline dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Genel olarak uzun, kısa, dantel, çiçek yada tül desenli duvak modellerinin tercih edildiğini görmekteyiz. Seçim yapma konusunda zorlanacağınız zaman oldukça fazla olacaktır. Kesin karar vermeden önce gelinlik modeli ile beraber provalar yaparak en doğru duvak modeli seçmeye özen gösterin. Bu aşamada arkadaşlardan alacağınız yardım sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gelin Çiçeği

Bir gelinin sahip olması gereken aksesuarlar içerisinde gelin çiçeğinin vazgeçilmez bir yere sahip olduğu görülmekte. Kurutulmuş ya da gerçek çiçeklerden hazırlanan bu aksesuar genellikle fotoğraf çekimlerinde ön plana çıkmaktadır. Yeni sezon düğünlerde gelin çiçeklerinin oldukça canlı, renkli hallere geldiği görülüyor. Gelin çiçeğini bazı gelinler hatıra olarak saklarken bazı gelinlerde düğün sonu adet gereği arkasında bekleyen bekar arkadaş, dost ve akrabalarına atmaktadır. Burada seçim yapmak tamamen size aittir. Gelinlik aldığınız yerden gelinlik modeline uygun çiçek önerisi isteyebilirsiniz.

Eldiven ve Ayakkabı

Bir gelini tamamlayan önemli parçalardan birisi de ayakkabılarıdır. Son yıllarda gelinler için özel olarak hazırlanan ayakkabıların rengarenk, desenli ve el çizimleri ile tasarlandığını görmekteyiz. Sivri topuklu ayakkabılar genelde gelinler için bir eziyet haline geldiğini bilen tasarımcılar, dolgu topuklu ayakkabı tasarımları ile seçenekleri oldukça zenginleştirmiş durumda. Eldiven konusu ise tamamen opsiyonel bir seçenek ile sunulmakta. Gelinlik modeline göre tercih edilen eldivenler genellikle Straplez gelinliklerde tercih edilmekte. Gelinlik alımı sırasında tasarımcılar genellikle hangi modellerde eldiven kullanımı yapıldığına dair açıklamalarda bulunmaktadır. Biraz önce de belirttiğimiz gibi eldiven konusu tamamen tercihe bağlıdır.

Saç Aksesuarlar

Gelinliği tamamlayan aksesuarlar arasında saç aksesuarlarının da ön plana çıkmaya başladığını görüyoruz. Bazı gelinler, seçmiş olduğu gelinlik modelinden ötürü duvak kullanmak istemeyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda tül detaylı şapka modellerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Düğün konseptine, düğün mekanına uygun, gelin çiçeğiyle aynı model saç tokalar da son zamanlarda giderek yaygınlaşmaya başlamış durumda. Saç üzerinde kullanılan aksesuarlar içerisinde gerçek çiçeklerden hazırlanan taç, taşlı tokalar da kullanılmaya başlandığını görmekteyiz.

Gelinliği tamamlayan aksesuarlar bir gelinliğin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu süreçler gelin olmanın aslında ne kadar zor olduğunu bizlere gösteriyor. Ama şu davar gülü seven elbette dikenine katlanması gerekiyor. Her kadının hayallerini süsleyen gelinlik ve düğün oldukça zor süreçler sonrasında hayal olmaktan çıkmaktadır. Başta gelinlik olmak üzere gelinlik aksesuarları konusunda kesinlikle bireysel kararlar vermekten kaçının Profesyonel destek almak sizleri daima bir adım öteye taşıyacaktır. Arkadaş, dost ya da ebeveynlerden de alınacak destek karar vermeniz açısından sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Düğün Günü Yaşanabilecek Sorunlarla Başa Çıkma Yöntemleri başlıklı makalemizde Düğün günü ve Düğün günü problemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap