İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Aşk
  3. Kadınların Erkeklerde Aradığı 10 Özellik

Kadınların Erkeklerde Aradığı 10 Özellik

Kadınların Erkeklerde Aradığı 10 Özellik

Kadınlar, ilişkilere erkeklerden daima farklı bakış açıları ile başlamaktadır. Duygusal olarak karmaşık bir yapıya sahip olduğu düşünülen kadınlar, hep ne istedikleri belli olmayan kişi olarak gösterilmekte. Oysa; kadınların erkeklerde aradığı özellikler aslında çok basit formüllerden oluşuyor. Bu yazımız içerisinde kadınların ruh hallerini anlayaman erkekler için kadınların erkeklerde aradığı 10 özellik hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Dürüstlük

Erkekler, yapılarından ötürü yalan söylemeye alışıklardır. Kadınlar, bir ilişkiye başlamadan önce erkekler üzerinde yaptığı analizlerde dürüstlük kavramına çok fazla önem vermektedir. Gerek maddi konular gerek arkadaşlar gerekse sosyal hayat erkeklerin yalan söylemeye alışık olduğu alanlar arasında yer almaktadır. Bir erkeğin söylediği yalan bir kadın tarafından oldukça kolay farkedilebilir.

Koruyabilme

Bir kadın, kendisi ile beraberlik kuracak erkeğin onu koruyup sarmalamasını ister. İhtiyaç duyduğu zaman partnerinin gölgesi altına girememe durumu kadınları ilişkiden soğutan etmenler arasında yer alıyor.

Güvenirlik

Güven, bir ilişkide her şeyden önce gelmektedir. Bir kadın güvenemediği erkeğe ne duygularını ne de kalbini açabilir. İlişki içerisine yalan, aldatma, bir şeyler saklama gibi durumlar girmesi durumunda kadınlar ilişkiyi anında sonlandırma yoluna gitmektedir.

Anlayış

Kadınlar, erkeklerin düşüncesiz, anlayışsız olduklarını sürekli dile getirmektedir. Bir erkek haklı dahi olsa kadınları daima alttan alarak anlayış gösterebilmelidir. Kadınların hormonları, biyolojik yapılarındaki farklılıkları bazı anlayış gösterilmelerine neden olabiliyor.

Kişisel Bakım ve Görünüm

Kişisel bakım aslında insanların bireysel olarak dikkat etmesi gereken durumlar arasında yer alıyor. İlişkiye yeni başlama döneminde erkekler kişisel bakım ve görünümlerine dikkat ederler.  İstediklerini aldıklarında ise kendilerini salmaya başlarlar. Kadınlarınızın fit, hoş görünmesini hoşunuza gidebilir. Sizin de bu gibi etmenlere dikkat etmeniz gerekiyor. İlişki dönemi içerisinde kişisel bakım ve görünüme dikkat etmemeniz durumunda karşı tarafa büyük oranda saygısızlık etmiş olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

Romantizm

Her kadın ilişkilerinde romantizmi yaşamak ister. Kadınların erkeklerde aradığı 10 özellik içerisinde romantizm aslında ilk sırada yer almalıdır. Sadece özel günlerinizi hatırlayarak birkaç aktivite ve hediyeler ile kadınların size olan sevgisinin artmasını sağlayabilirsiniz. Kadınların öyle ahım şahım şeyler beklediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Özel günleri hatırlamak, birkaç cümle sarf etmek dahi romantik olmanız için yeterlidir.

İdeal Bir Baba Adayı

Kadınlar ciddi olarak düşündükleri erkeklerin gerçek anlamda ideal bir baba adayı olmasını ister. Erkeklerin çocuklara olan bakış açısı, çocuk bakımı, eğitimi gibi konularda neler düşündüklerini, bu konulara karşı verdikleri yanıtları iyi bir şekilde analiz ederler. Erkeklerin bu konuda verdikleri cevaplar evliliğe giden yolu belirlemektedir.

Maddi Başarı

Kadınların erkeklerde aradığı özellikler içerisinde direkt para ver demek aslında biraz yanlış olur. Kadınlar, bir ömür beraber yaşayacağı erkeklerin maddi anlamda başarılı olmasını istemektedir. Öyle yat alsın, villada oturalım, etrafımızda temizlikçiler olsun tarda bir maddiyat beklentisinden bahsetmiyoruz. İyi bir iş, para kazanma potansiyeli yüksek bir işde çalışıp ailesinin ve çocuklarının isteklerini karşılayabilecek bir başarıdan söz edilmektedir.

Espiri Anlayışı

Bir erkekte bulunması gereken en önemli özelliklerden birisi de espiri anlayışıdır. Her erkek bir Cem Yılmaz kadar komik, espirili olamaz. Espirili olmak, komik erkek olmanın da bir sınırı bulunmaktadır. Çizgiyi aşıp her dakika goygoy yaparsanız partnerinizin gözünde bir şebeğe dönüşebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey; kadınların içinde yer alan o tatlı, küçük kız çocuğunu mutlu edecek espiriler yapmaktır.

Sevgi, Saygı, Nezaket

Kadınların erkeklerde aradığı özellikler içerisinde sevgi ve saygı her daim ön planda olmalıdır. Sevgi, saygı ve nezaket kadınların sadece kendisi için değil, erkeğin çevresinde bulunan her insana karşı göstermesi gereken bir tutum olduğunu istemektedir. Birbirlerine saygısını ve sevgisini yitiren çiftlerin beraberlikleri de hemen sona ermektedir.

Bir önceki yazımız olan Çiftleri Aldatmaya İten Nedenler başlıklı makalemizde Aldatma, Aldatmaya iten sebepler ve Çiftlerin aldatması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap