İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Aşk
  3. Kadınların Erkeklerden Beklediği Davranışlar
Trendlerdeki Yazı

Kadınların Erkeklerden Beklediği Davranışlar

Kadınların Erkeklerden Beklediği Davranışlar

Kadınların bazı dönemlerde çok karmaşık ibi görünen istekleri, erkekler tarafından doğru anlaşılamayabilir. Eğer kadınların isteklerini doğru okuyabilirseniz aslında ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde kadınların erkeklerden beklediği davranışlar hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Tahmin Edilemezlik

Kadınlar genelde partnerlerinin yapacağı davranışları ezberleme noktasına gelmişlerdir. Hangi zamanda nasıl davranacağınız, kadınlar tarafından aslında hep bilinmektedir. Oysa; kadınlar erkeklerin tahmin edilemeyen bir yapıya sahip olmalarını isterler. İş dönüşü eve giderken hadi yemeği dışarıda yiyelim demek ile kadınları tatmin eden küçük davranışlar arasında yer almaktadır.

Israr

Şunu kesinlikle unutmayın; eğer bir kadın size hayır diyorsa aslında hayır demiyordur. Fakat; evet de demiyordur. Bu gibi durumlarda yapılması gereken tek şey onu ikna etmeye yönelik hareketler yapmaktır. Kadınlar, aslında duymak istedikleri cümleleri duyana kadar erkeklerin biraz ısrarcı olmalarını istemektedir. Bu konuda ısrarın ölçüsüne kesinlikle dikkat etmek gerekiyor.

İnanç

Kendine inancı olmayan kadınlar, her zaman kendilerine güvenen, inanan erkeklere ihtiyaç duyarlar. Erkekler, bu konuda kadınları motive edici cümleler kurmaya özen göstermelidir. Eğer spora başlayacaksa onu teşvik etmeli, başarılı sonuçlar elde edebileceğini dile getirmeniz gerekiyor. Göstereceğiniz destek sadece lafta kalmamalı. Bu konuda inancınızın da olduğunu kadınlara göstermeniz gerekiyor.

Düşünceli Hediyeler

Birçok erkek kadınların sadece mücevher sevdiğini düşünmektedir. Oysa; kadınlar, en küçük hediyelerden dahi mutlu olabilecek bir yapıya sahiptirler. Bazen laf arasında size hoşlandığı hediye türlerinden bahsedeler. Bunları tespit ederek hiç beklemediği bir anda hediyesini vermeniz bir kadın için tarif edilemeyecek büyüklükte bir mutluluk yaşatacaktır. Erkekler öncelikle şunu bilmelidir; Duygusal travma döneminde hiçbir kadın sahip olduğu mücevherleri saymaz. Duygusal olarak onun üzerinde büyük etkiler meydana getiren hediyeleri göz önünde bulundurur.

Espiri Yeteneği

Bir kadın, kırmızı çizgileri aşılmadığı sürece erkeklerin daima espirili, anlayışlı birisi olmasını ister. Bilim insanları, gülümseme ile ilgili yaptığı araştırmalarda gülmenin doğal bir afrodizyak etkisine sahip olduğunu tespit etmişlerdir. Kadınların gülebilmesi için bazı espiriler, şakalar yapın. Yukarıda da belirttiğimiz üzere dikkat edilmesi gereken tek şey; kırmızı çizgileri aşmamaktır.

İlgi ve Alaka

Bazı erkekler, günde onlarca mesaj, telefon aramaları ile sevdiği kişilerle iletişim kurmak istemektedir. İlgi ve alaka bir ilişkideki en önemli kriterlerden birisidir. Fakat; bunun dozunu aşmamak gerekir. Gün içerisinde onlarca mesaj atmak, aramak da biraz sıkıcı olabilir. Akşam günün nasıl geçti, neler yaptın sorusu sormak bile bir kadına değer verdiğinizi gösterecektir.

Pozitif Yaklaşım

Duygusal olarak kendisini kötü hisseden bir kadın her alanda desteğe ihtiyaç duymaktadır. Erkekler, bu gibi durumlarda karşısındaki kadını teşvik edici, motive edici cümleler kurmaya çalışmalıdır. Kritik günlerde yanında birisinini olduğunu gören kadınlar, yaşadığı bu duygusal çöküntüden kısa sürede çıkabilmektedir. gülümseyerek her şeyin yoluna gireceğini belirtmek, erkeklerin romantik olarak da görünmesini sağlayacaktır.

Dürüstlük

Kadınlar, yaşadığı ilişkiler içerisinde en çok dürüstlük konusuna dikkat çekmektedirler. Karşılarında yer alan erkeğin yalan söylemesi, aşklarının kısa sürede sona ermesine neden olabilir. Örneğin; bir yere gitmek üzere bir program yapılmış ise oraya gitmemek için bir yalan söylemek yerine doğrudan gitmeyeceğinizi belirtmeniz gerekir. Bu ilk etapta kadınların kötü hissetmesine neden olsa da kendisine dürüst bir erkeğin olduğunu görmek onu mutlu edecektir. Her ne olursa olsun daima kadınlara karşı dürüst olmanız gerekir.

Saygı

Bir ilişkide sevgi bitse de saygı olduğu sürece devam ettiğini görebiliyoruz. Kadınları basit, güçsüz olarak kesinlikle görmeyiniz. Kesinlikle hak ettiği değeri vererek elinizden gelenin en iyisini yapın. Bir ilişkinin sağlam temellere dayanmasını istiyorsanız

Bir önceki yazımız olan Kadınların Erkeklerde Aradığı 10 Özellik başlıklı makalemizde Bayanların dikkat ettiği özellikler ve Kadınların aradığı özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap