İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Kilo Verdirmeye Yardımcı Çaylar Hangileridir?
Trendlerdeki Yazı

Kilo Verdirmeye Yardımcı Çaylar Hangileridir?

Kilo Verdirmeye Yardımcı Çaylar Hangileridir?

Özellikle bayanların korkulu rüyası fazla kilolu olmaktır. Ne kadar çok dikkatli beslenseler de kilo veremeyen kişilerin olduğu muhakkaktır. Bazı bitki çayları kilo vermenize sebep olabilir. Ancak hamur işleri ya da yağlı gıdalar tükettikten sonra üzerine içilen bitki çayı sizi zayıflatamaz. Sadece düzenli beslenmenizin yanı sıra bitki çayı tükettiğinizde kilo veriminizi destekleyip hızlı bir şekilde kilo vermenize sebep olur.

Tarçın Çayı: Tarçın çayı içtiğimizde vücut sıcaklığımız yükselir. Yükselen vücut sıcaklığımız için metabolizma hızımız artarak daha çok enerji üretir. Bu sayede de daha fazla kalori yakmamıza sebep olur. Tarçın çayının kan şekerini düzenleyici etkisi de bulunduğundan oldukça sağlıklı bir bitki çayıdır.

Maydanoz Çayı: Maydanoz çayı sindirim sistemimizi daha hızlı çalıştırarak daha kısa bir sürede yediklerimizi sindirmemizi neden olur. Vücudumuzda bulunan ödemleri maydanoz suyu içerek dışarı atabiliriz. Maydanoz içerisinde çok fazla vitamin ve maddeler bulunduğundan önemli bir bitkidir.

Zencefil Çayı: Zencefil çayı mide bulantısı olan kişiler tarafından tüketildiğinde bulantıyı sonlandırıcı bir etkiye sahiptir. Zencefil çayı metabolizma hızını arttırıcı özelliğe sahip olduğundan kilo vermek isteyen kişiler tarafından sıkça tüketilen bir bitki çayıdır.

Pu-Erh Çayı: Sabahları aç karnına pu-erh çayı içildiğinde yağ hücrelerini küçültüp vücudumuzda bulunan yağ oranının miktarını azalttığı bilinmektedir.

Beyaz Çay: Beyaz çay içerek vücudumuzun yağ depolamasını önleriz.

Mate Çayı: Mate çayının içerisinde bulunan bazı maddeler metabolizmamızı hızlandırıp daha fazla kalori yakmamıza sebep olur. Mate çayı içildiğinde tokluk hissi oluşturduğundan daha fazla kalori almamıza engel olur.

Kuş Otu Çayı: Kuş otunun müshil etkisi olduğundan kabızlık sorunu yaşayan kişiler tarafından tüketilir. Vücudumuzda bulunan fazla suyun dışarı atılmasına neden olur. Kuş otu çayı içerek bağırsaklarımızın temizlenmesine neden olabiliriz. Midemizde şişlik hissettiğimizde tüketilen kuş otu çayı şişkinliği giderici etkiye sahip olduğundan şişkinliğe iyi gelir.

Yaban Mersini Çayı: Yemek yemeden önce içilen yaban mersini çayı kan şekerimizi dengeleyerek açlık hissimizi azaltır. Bu şekilde daha az kalori almamıza neden olur.

Yeşil Çay: Düzenli yeşil çay tüketerek metabolizma hızımızı arttırabilir, yağ yakımımızı çoğaltabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Tatlı Krizleri Nasıl Önlenir? Neler Yenir? başlıklı makalemizde Tatlı, Tatlı krizleri ve Tatlı krizlerini önlemenin yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap