İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzün ifadesini veren bakışları daha etkileyici göstermek ve çeşitli makyaj teknikleri ile anlam kazandırmak için, yüz hatlarınızı analiz etmelisiniz. Doğru makyaj teknikleri ancak yüz simetrisinin iyi tanınması ve doğru uygulamalarla yapılabilir. Yuvarlak yapılı gözler, çekik gözler, iri gözler, kapalı göz kapakları, kare gözler gibi sayısız göz şekli vardır. Ve her yüz şekli birbirinden farklı olup, kişisel makyaj tekniği ister.

Kozmetik kataloglarında gördüğünüz veya makyaj trendleri arasında popüler olan makyaj modaları, her yüze uygun değildir. Size en çok yakışan makyaj, yüzünüze bütünsel ifade veren ve yüz hatlarınıza uygun makyaj teknikleridir.

Yüz Tanıma Nasıl Yapılır?

Bunun en kolay yöntemi, aynada keşif yapmaktır. Oldukça keyifli olan yüz tanıma tekniği ile yüzünüzün tüm güzelliğini keşfedebilir, sıra dışı olan kısımları makyaj ile ön plana çıkararak, büyüleyici bir güzellik yansıtabilirsiniz.

Göz makyajı için, yüz tanıma önemlidir. Elmacık kemikleri, çene kemikleri, burun kemiği, alın veya yanakları çok güzel olan milyonlarca kadın vardır. Sadece makyaj tekniklerini bilmediği için görünüşünden memnun olmayanlar, yüzünün en güzel kıvrımlarını keşfederek şahane bir görünüm kazanabilirler.

Herkesin içinde biraz ressamlık vardır. En azından resim yapmışlığı kullanarak, ayna karşısında makyaj denemeleri yapın. Özellikle çok koyu renklerde pudralar kullanarak, yüz tanıma çalışması yapın.

Göz Makyajında Püf Noktalar

Göz kalemi kullanmak, Kleopatra’dan bu yana en çekici kozmetik ürünüdür. Belki daha evvel medeniyetlerde de kullanılan göz sürmeleri ile bakışlar daha anlamlı ve daha buğulu.

Göz kalemini, göz şeklinize göre uygulayın. Küçük gözlerde dış kısma, iri gözlerde iç kısma uygulamanız, orantılı görünüm sunar. Ayrıca fırça yardımı ile flu görüntü vermek, bakışlarınızla büyülemenize katkı sağlar. Hafif ışıltılı göz farları kullanmak en az göz kalemi kadar etkilidir. Ten ve saç renginize göre göz kalemi rengi seçebilirsiniz.

Esmer tenlerde renkli göz kalemi, kumral tenlerde kahve ve bronz tonları, açık tenlerde siyah ve gri tonları kullanılabilir. Ela gözlerde siyah ve bronz, renkli gözlerde kahve ve füme, koyu kahve (siyaha yakın) gözlerde ise mavi- yeşil göz kalemleri kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Kalıcı Saç Boyası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Evde kalıcı saç boyası, Evde kolay saç boyası ve Evde saç boyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap