İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hepimiz yaptığımız işin çabucak olup bitmesini isteriz. Söz konusu kendimiz isek bu daha da aceleci bir hal alıyor. Şöyle ki hem sağlıklı, hem de hızlı nasıl kilo verebilirim? sorusunu soruyoruz kendimize. Gelin size şöyle bir açıkça anlatalım.

Fazla kilolarınız var ve kendinizi baskıda hissediyorsunuz. Çevrenize ve kendinize bir an önce zayıflamak istediğinizi aşılıyorsunuz. Ama ayna karşısına geçtiğiniz zaman moraliniz bozuluyor ve yemek yemeye maalesef devam ediyorsunuz. Bu ve bu tip şeylerden kurtulmak için öncelikle psikolojinizi çok temizve sağlam tutmanız gerekiyor. Her şeyin temelinden sizin iradenizin sağlamlığı yatıyor. Şöyle ki sabah kahvaltınızı yapıyorsunuz. Ara öğününüzü yiyorsunuz ama zayıflayamıyorsunuz. Kolay zayıflamak için yapmanız gereken şey tabi ki de spor. Bunun yanı sıra tabi ki beslenmemiz de çok önemli ama nasıl bir beslenme olmalı? Kolay zayıflama yöntemlerinden biri de tabi ki insanın kendi ayarladığı diyetidir.

Peki Bu Nasıl Olacak?

Sevdiğiniz yiyecekleri bir gözünüzün önüne getirin. Örneğin salatalık, patates salatası vb. Bu sevdiğiniz sebze ve meyveleri yağ dökmeden yemeye kendinizi alıştırın. Daha sonra sizi kiloya aldıracak şeylerin yerine, daha çok haşlanmış ve az yağlı yiyecekleri tercih etmelisiniz. Ekmeği hayatınızdan çıkartıp tamamen uzak durun. Peki böyle nasıl ayakta durup iş yapacağım diyorsunuz? Haklısınız.  Şöyle ki öğününüzü sık sık tüketeceksiniz. Örneğin, sabah kahvaltısında ekmek ve şekerli çay içmek yerine. Yediğiniz besini arttırıp su tüketerek kendinizi buna alıştırmayı denemelisiniz. Zararlı şeyleri hayattan çıkarttıktan sonra sevimli ve yararlı şeyleri çok sık yemeniz gerekecek.

Bu dediklerimizi hemen bir örnekle destekleyelim; Sabah kahvaltınız da 2 yumurta yarım ekmek patates kızartması ve çay içtiğinizi hayal edin. Çok az sağlıksız ama doyurucu besinler. Onun yerine kahvaltınızı daha çok beyaz peynir, zeytin,salatalık,haşlanmış yumurta vs. gibi şeyler yiyerek düzene sokabilirsiniz. Bu sadece size basit bir örnek. Tabi ki kendiniz neyi yiyip yemediğinizi daha iyi bilirsiniz. Özetleyecek olursak; Kendi sevdiğiniz besinleri 5 ana ve ara öğün toplamı olarak bol ( aşırıya kaçmadan ) tüketerek yiyin. Daha sonra bunu enerjinizin son damlasına kadar spor yaparak destekleyerek farkı ortaya koyabilirsiniz. Şunu unutmayın, önemli olan her zaman buna inanmak ve başarana kadar peşinden gitmektir.

Yorum Yap

Yorum Yap