Selüliti Yok Eden Yağ Karışımı

Selüliti yok eden yağ karışımı kadınları her zaman rahatsız eden sorunlardan bir tanesi olan selülitlerin düşmanı diyebiliriz. Özellikle yaz aylarında ince kıyafetlerde kendini belli eden ya da plajlarda pareo ile gezmenize sebep olan selüliti yok eden bir karışım ile sizlerleyiz. Üstelik bu karışım bir yağ karışımı. Bu karışımı doğru bir şekilde uygulayarak selülitleriniz den sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.
Selülit oluşmasında en önemli etkenlerden birisi hareketsizliktir. Gün içerisinde uzun saatler aynı pozisyonda kalmayın. Bacaklarınızdaki kan akışının yavaşlamaması için sık sık hareket etmeniz gerekmektedir. Selülitlerin diğer sebeplerinden birisi de vücutta biriken toksinlerdir. Bol su tüketerek toksinlerden kurtulabilirsiniz. Selülit ile mücadele edebilmek için tükettiğimiz gıdalar da dikkat etmemiz gerekiyor.
Sert kıllı fırçalarla vücudunuzu fırçalamak da selülitten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Sert kıllı fırçalar kan akışınızı hızlandırarak cilt yüzeyindeki ölü deriyi atmanıza yardımcı olur.

Selüliti Yok Eden Yağ Karışımı

Selüliti Yok Eden Yağ Karışımı İçin Neler Gereklidir?

  • 2 çorba kaşığı susam yağı
  • 4 çorba kaşığı portakal yağı
  • 2 çorba kaşığı biberiye yağı
  • 2 çorba kaşığı kekik yağı

Nasıl Uygulanır?

Yukarıdaki listede yer alan tün yağları küçük bir kase içerisinde karıştırın. Ardından temiz ve kuru olan bacak bölgenize dikey hareketlerle uygulayın. Bu hareket kan akışınızı hızlandıracaktır. Sonrasında streç film ile bacağınızı sarın. Bu işlemden sonra spor yaparak kan akışınızı hızlandırabilirsiniz. Bu şekilde doğal yağlar daha fazla etki eder.
Bu karışım içerisinde bulunan doğal yağlar bacak bölgenizdeki ısıyı artırarak kan akışını hızlandırır. Spor yaptıktan sonra streç filmi açın ve nice dokulu bir kese ile cildinizi ovun. Ardından cildinizi yağlardan arındırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Gebelik nasıl hesaplanır?

Instagram adresimiz : Instagram

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kadın sitesi