SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

Son zamanlarda öne çıkan şampuan içerikleri hepimizin aklına takılıyor. Parabensiz ve sülfatsız şampuanlar özellikle tercih etmek istense de belki de çoğumuzun içerik okuma alışkanlığı olmadığı için ertelenen seçimleri arasında. İşinizi kolaylaştırmak için sizlerle bu konuyu paylaşmak istedik. Sülfatsız şampuan önerilerimiz sizler için yazımızın devamında.

Öncelikle biraz sülfattan bahsedelim istedik. Sülfat, kullandığımız şampuanların köpürmesini sağlayan kimyasal bir ajan. Köpürtme dışında aslında saçlarımıza hiç bir faydası yok. Faydası olmadığı gibi zararı da var. Sülfat saç derisinin florasını bozar ve saç derisine zarar verir. Ayrıca saç derisine uygulandığında, oradan dolaşıma dahil olup vücuda kanserojen etki bile yaratabilmektedir. Bu yüzden sülfat içermeyen şampuanlar tercih etmek hem vücudumuz hem de saçlarımız için en iyisi.

BİRKAÇ SÜLFATSIZ ŞAMPUAN ÖNERİSİ

Sizler için seçtiğimiz birkaç sülfatsız şampuan burada, fiyatlarına araştırarak kolayca ulaşabilir ve bütçenize uygun şampuanı seçebilirsiniz. Saçlarımız dış görüntümüzü büyük oranda etkilediğinden her birimizin önem verdiği konular arasında. Bu nedenle saç tipimize uygun zarar vermeyen şampuanlar arayışı içerisindeyiz. En azından hoşunuza giden bir şampuanı deneyerek size iyi gelirse kendi şampuanınız olarak ilan edebilirsiniz.

JASÖN VOLUMİZİNG LAVANTA ŞAMPUAN (473 ML)

Tamamen doğal içerikli, içerisinde sülfat ve paraben gibi zararlı kimyasallar bulunmuyor. İçeriğindeki lavanta ve tatlı badem yağı özleri saçları derinlemesine temizlerken hem de parlaklık ve hacim katar. Her saç tip için ayrı ürünü mevcut. Kendi saçınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

BURTS BEES BABY BEE ŞAMPUAN (235 ML)

Aslında bebekler için üretilmiş tamamen bitkisel sülfatsız bir şampuan. İçerisinde hindistan cevizi yağı da bulunan hem nemlendirici hem de saç derinize bakım sağlayan bir şampuan

MİLKSHAKE DEEP CLEANSİNG SÜLFATSIZ DERİN TEMİZLEME ŞAMPUANI (300 ML)

Tüm saç tipleri için kullanıma uygundur. Saçı yağ ve kirden derinlemesine temizler ayrıca yaz aylarında deniz suyu ve klor kalıntılarını da tamamen temizler.

Sülfatsız şampuanlar arasında en güzel kokulusu diyebiliriz. Bonibon kokusundaki milkshake in farklı saç tipleri içinde sülfatsız bir çok şampuanı bulunmakta. Dilerseniz saç tipinize göre de seçim yapabilirsiniz.

ORGANİX BİOTİN&COLLAGEN ŞAMPUAN (385 ML)

Harika hindistan cevizi kokusuna sahip saç teller ve saç derinize bakım yapan bir şampuan. İçeriğindeki kolojen ve biotin saçlarınızı nemlendirir ve korunmasına da yardımcı olur.

LOREAL ELSEVE 6 MUCİZEVİ YAĞ 3Ü 1 ARADA KREM ŞAMPUAN (400 ML)

Özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için formüle edilmiş yeni nesil köpüksüz şampuan. Saçlarınıza sürdüğünüzde normal şampuanlar gibi köpük köpük olmuyor. Bu size de saçlarınız temizlenmiyormuş gibi bir his yaratmasın. Saçları temizlemenin yanında içerisindeki yağlarla saçınıza bakım yapıyor. Farklı saç tipleri için alternatifleri de bulunmakta Saç tipinize uygun olanı seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bacak Nasıl İnceltilir?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kadın sitesi